• 981141295
  • cmus.coruna@edu.xunta.es

Departamentos

DEPARTAMENTOS

FERNANDO FRAGA

Xefe de Departamento

acordeon

Mª TERESA BÁRBARA CRIADO 

Xefe de Departamento

 

PROFESORES:

Mª TERESA BÁRBARACAROLINA PÉREZ

Mª PAZ PITA

Xefe de Departamento

 

PROFESORADO:

JOSÉ BALDOMIR, ANTONIO PEÑA  , Mª PAZ PITA emailButton www, JULIÁN RODRÍGUEZ, PATRICIA SÁNCHEZ, MARIO SEOANE   , MANUEL VARELA

ESPAZO DO DEPARTAMENTO

SERGIO SIEIRO

Xefe de Departamento

VIOLÍN: ANA ÁVALOSBEATRIZ RODRÍGUEZ, ROGELIO GROBA

VIOLASERGIO SIEIRO 

VIOLONCELLOCLARA GROBA  wwwCAROLINA LANDRISCINI 

CONTRABAIXONEREA CASANOVA  

ESPAZO DO DEPARTAMENTO

voluta

FERNANDO L. BRIONES

Xefe de Departamento

RAMÓN CARNOTA 

Xefe de Departamento

PROFESORES:

RAMÓN CARNOTA   www, RODOLFO GARCÍA EULOGIO ALBALAT

ÍÑIGO AZURMENDI

Xefe de Departamento

BATERÍAFERNANDO LLORCA, BAIXO ELÉCTRICOJOAQUÍN L. GARCÍA, 

CONTRABAIXO: ÍÑIGO AZURMENDI, GUITARRAMARCELINO GALÁN  www

PIANOALBERTO M. CONDE  wwwSAXOFÓNROBERTO SOMOZA  www

TROMBÓNTRAUGOTT G. GRASER, TROMPETAHANSEL LUIS DÍEZ 

Premios_Jazz_1_090512_1

Acto conmemorativo da primeira promoción de licenciados da especialidade de JAZZ 

Comunicado da Consellería de Educación

SERGIO AÑÓN

Xefe de Departamento

PROFESORES:

SERGIO AÑÓN  , NEREA CASANOVA, PABLO RUIBAL (Blog)

JESÚS COELLO

Xefe de Departamento

orquesta3

PILAR GARCÍA

Xefe de Departamento

PROFESORES:

PILAR GARCÍA , LUIS MIGUEL SOBREVELA

percusion

DANIEL ZACARÉS

Xefe de Departamento

PROFESORES:

JAVIER ARES emailButton www , RICARDO BLANCO  emailButton JORGE BRIONES emailButton , PABLO DIAGO, LAURA DÍAZ, PEDRO FERNÁNDEZ, ROSA Mª GARCÍA emailButton , ALICIA GONZÁLEZ, GISELLE GRAU emailButtonIRINA MORYATOVA, JULIO MOURENZA  emailButton www , ALFONSO VALES, JOSÉ MANUEL YÁÑEZ, DANIEL ZACARÉS

ACTIVIDADES DEPARTAMENTO PIANO

arpapiano

JORGE BRIONES

Xefe de Departamento

 PROFESORES:

JAVIER ARES, RICARDO BLANCO , JORGE BRIONES, PABLO DIAGO, LAURA DÍAZ, PEDRO FERNÁNDEZ, ROSA Mª GARCÍA, ALICIA GONZÁLEZ, GISELLE GRAU, IRINA MORYATOVA, JULIO MOURENZA, ALFONSO VALES, JOSÉ MANUEL YÁÑEZ, DANIEL ZACARÉS

teclado

ELISA TIMIRAOS

Xefe de Departamento

PROFESORES:

PILAR CANCIO, LETICIA PRESA, ELISA TIMIRAOS

MIGUEL GIL

Xefe de Departamento

CLARINETE: JOSÉ Mª BELLÓ  www, MARIOLA GIL  

FAGOT: JESÚS COELLO

FRAUTACÉSAR CONCHEIRO, MIGUEL GIL

OBOEISMAEL VAQUERO

SAXOFÓNPABLO COELLO  www, NARCISO PILLO 

Ventomadera

ARTURO CENTELLES

Xefe de Departamento

TROMBÓNARTURO CENTELLES, IAGO RÍOS 

TROMPA: BENJAMÍN IGLESIAS

TROMPETAGONZALO SÁNCHEZ , ANDRÉS VALES

TUBA: IGNACIO FERNÁNDEZ  www

pistones

Mª PAZ PITA

Coordinadora da Sección Bilingüe

PROFESORADO DA SECCIÓN: NEREA CASANOVA, ROSA Mª GARCÍA, TRAUGOTT GRASER, CLARA GROBA, CAROLINA LANDRISCINI, Mª PAZ PITA, BEATRIZ RODRÍGUEZ,  PATRICIA SÁNCHEZ.